Krůček od úspěchu...

12.09.2009 16:00

FK Bílov - Odry "B" 0:1 (0:0)

Do zápasu nastupuje FK Bílov s nelichotivou bilancí na straně vstřelených branek, avšak pln odhodlání. Úvod je opatrný z obou stran a mužstva se především oťukávají. Po cca 10-ti minutách získávají mírnou optickou převahu hosté, kteří ale až na pár závarů před naší brankou nic skvostného nevymysleli. První poločas bylvesměs skoupý na šance, a i těch na straně domácího celku bylo pomálu. Pár nepovedených či málorazantních střel, několik rohů a dva přímé kopy z poměrně rozumné vzdálenosti (první spacifikoval střelu R. Kasprzyka brankář, tu druhou poslal D. Bialek vysoko nad) - to byl sumář útočných snah FK Bílov.Druhý poločas se začal místní areál ve Velkých Albrechticích poměrně slušně zaplňovat a viděl velmi dobrý výkon domácích. Soupeř najednou nevěděl, kam skočit. Ono, když s vámi hraje poslední tým tabulky takto vyrovnaný zápas a místy vás i přehrává, je to nápor na psychiku. Šancí pomalu přibývalo a ke gólu bylo opět velmi blízko. A pak se to stalo...Hostům vyšel brejk a bylo to 0:1. Blesk, který zasáhl domácí hráče byl již klasickou obehranou písničkou. Zmar, naštvání a odevzdanost. Takto to vždy v FK Bílov po inkasované brance chodívalo. Ne tak v sobotu. Všichni vytáhli ještě zbytky sil a posledních 10 minut se Odry "B" strachovaly o výsledek. Tlak vrcholil, kupily se standartní situace, rohy i šance. Po střele D. Bialka, kterou gólman s námahou vyrazil přišla dorážka V. Vaněčka, kterou nám fotbalový pánBůh nedovolil proměnit ve vyrovnávací branku. Místní byli u vytržení a oni staří pánové, kteří přišli hlavně na zápas V. Albrechtic nám najednou velmi hlasitě dávali najevo svou podporu. Ta však nestačila. Kalich hořkosti jsme si museli vypít až v poslední minutě, kdy nádherný dlouhý míč D. Bialka našel za obranou R. Kasprzyka, který nejprve chtěl vystřelit přímo, ale všiml si na "pětníku" ještě lépe postaveného a úplně volného M. Poláka, kterému předložil míč přesně na hlavu. Soupeřův obránce však do něj z posledních sil stačil ještě mírně strčit, a tak míč nakonec neskončil tam, kde si celý areál ve Velkých Albrechticích přál, ale o pár centimetrů vedle.